اکسچنج بیترکس

تغییرات جدید سیاست های سایت بیترکس (Bittrex)

Affiliate

صبح امروز، کاربران صرافی Bittrex ایمیل جدیدی از این اکسچنج آمریکایی دریافت کردند. در این ایمیل توضیح داده شده که از تاریخ 9 مارچ 2018، تغییرات جدیدی که قسمت ضوابط استفاده از وب سایت ذکر شده، اجرایی خواهد شد. این ایمیل، در حالی از بخش پشتیبانی بیترکس دریافت شد که مدتهاست این صرافی، دسترسی برخی از کاربران (بسیاری از کاربران ایرانی در داخل و خارج از کشور) را به دارایی خود، مسدود و از پاسخگویی به تیکت های ارسالی به این بخش، امتناع کرده است.

ماه گذشته، مدیر عامل بیترکس در مصاحبه ای با کوین تلگراف، نسبت به این موضوع طفره رفته بود و تنها گفته بود که بیترکس کاملا به قوانین AML و KYC (قوانین ضد پولشویی و مشتری خود را بشناس)، پایبند است.

“همانطور که اجتماع و کاربران بیترکس به رشد خود ادامه می دهد، قوانین و مقررات نیز باید گسترش یابند. با تشکر از حقوق دانان!”

بیترکس مانند اغلب صرافی های متمرکز (centralized exchanges)، حق اعمال تغییرات در قوانین و ضوابط استفاده از سرویس خود را در هر زمانی، محفوظ می داند. کلیه کاربران (چه کاربرانی که پیش از اعمال تغییرات به این صرافی پیوسته اند و چه کاربرانی که پس از اعمال تغییرات به این صرافی پیوسته اند)، مشمول این تغییرات می باشند.

بیشتر بخوانید: بیترکس چه خبر؟

همچنین، این حق را محفوظ می دارد که هر زمانی که به یک حساب کاربری مشکوک شد، می تواند آن را به مدت نامحدود و به صورت موقت یا دائم، مسدود نماید.

در ضوابط جدید صرافی Bittrex که ماه مارچ پیش رو اجرایی می شود، نکات زیر حائز اهمیت است:

1- هر گونه تغییر جدید در شرایط و ضوابط می تواند از طریق ایمیل به کاربران اعلام شود، می تواند هم اعلام نشود. کاربران موظف هستند که تاریخ های مربوط به بیانیه ها را در سایت، رصد کنند تا از آخرین تغییرات، مطلع شوند.

2- افرادی که کمتر از 18 سال دارند و کسانی که مراجع قضایی نام آنها را در لیست های ممنوعه قرار داده است، همچنین، افرادی که مقیم ایالت ها یا کشور های ممنوعه هستند، مجاز به استفاده از این سرویس، نخواهند بود.

3- بیترکس حق کنترل و اعمال محدودیت بر تعداد حساب های یک کاربر را محفوظ می دارد.

4- به علت خطرات امنیتی بالقوه مربوط به پشتیبانی از توکن ها، بیترکس این حق را محفوظ می دارد که هر زمان، نسبت به توقف پشتیبانی از یک توکن، اقدام نماید. در این صورت، این امکان وجود دارد که کاربر، قادر به برداشت توکن ها از حساب خود نباشد و مسئولیت خسارت های احتمالی، با کاربر است.

5- پشتیبانی از یک رمزارز خاص به معنای پشتیبانی از انشعاب های آن (forks)، نخواهد بود.

6-  درخواست هایی که از طریق ایمیل برای بیترکس فرستاده می شوند، ممکن است حین انتقالات، مفقود یا تغییر داده شوند. در مورد تراکنش ها هم این موضوع، صادق است.

7- بیترکس با اختیار خود و بدون هیچ گونه مسئولیتی نسبت به کاربر می تواند در هر زمانی، با یا بدون هشدار قبلی، دسترسی کاربر را به طور دائمی یا موقتی، تغییر دهد یا محدود یا مسدود نماید.

در هنگام مسدود سازی:

کلیه هزینه های کاربر نسبت به بیترکس، قابل پرداخت خواهد شد.

Bittrex می تواند حساب کاربر را غیر فعال یا حذف نماید. در این صورت، مسئولیتی متوجه آن نخواهد بود.

Bittrex می تواند سفارشات (order های)  باز را ببندد.

این موارد تنها بخشی از ضوابط استفاده از این صرافی است. برای مشاهده صفحه مربوطه در سایت بیترکس، اینجا را کلیک کنید. لازم به ذکر است که بیترکس، همچنان برای IP های ایرانی، مسدود است و برای ورود به سایت آن، نیاز به فیلتر شکن دارید.

منبع : bittrex.com

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *